Ugrás a fő tartalomra

Zsákmányközösség - avagy a szolnoki baloldal bukása

Itt az évtized baloldali politikai botránya! Durván lebukott a balliberális szolnoki ellenzék, egykori saját tagjuk rántotta le a leplet Gyurcsány Ferenc csapatának valódi arcáról!

 Kamu tanácsadói posztok, a semmiért fölvett súlyos milliók, titokzatos baloldali nagyvállalkozók a háttérben, kicsinyes bosszúk – erről részletesen beszámol dr. Szotyori-Lázár Zoltán, a baloldali összefogásból kiábrándult egykori Jobbik-vezér legújabb facebook-posztjában.

 

Az egykori jobbikos lelépése a politika színpadáról, valamint párttársa, Berényi Gábor visszalépése a választástól igazi mélyütés volt a DK-vezette baloldali tömörülésnek, a Szolnokért Podcast-nek adott interjúja egy pillanat alatt romba döntötte a baloldal hitelességét Szolnokon. 

 

Aki azt gondolta, ez a vége, az tévedett. A mostani állítások ugyanis döbbenetes mélységet mutatnak be a többpárti szövetségről. De nézzük, mit is ír dr. Szotyori-Lázár Zoltán a „kontraszelektált zsákmányközösség” valódi arcáról.

 

Posztsorozatát a 2019-es választási sikerüktől kezdte. Mint írta:

„Mindenki szeretett volna valamilyen pozíciót, valamilyen havi több százezer forintot jelentő kiegészítő jövedelmet biztosító megbízási szerződést. Ez kivétel nélkül meg is valósult. 

 

Szotyori-Lázár szerint olyan állások is jutottak a baloldali képviselőknek, amiről maga a frakció nem is tudott. Egyikük „papíron közbeszerzési tanácsadói munkát végzett (nyilván soha nem végzett ilyet és nem is értett hozzá), sőt amikor kezdett melegedni a talaj a lába alatt (értsd: én erről tudomást szereztem és elkezdtem szóvá tenni) felvette egyösszegben előre az egész, határozott idejű megbízási díjat mintegy négymillió forint értékben.” – írta.

 

A posztból kiderül, hogy volt, akinek két önkormányzati cégnél is volt tanácsadói szerződése havi 300 ezer forintért, más csak kávézni járt be az adott céghez megkapott pénzért cserébe.

„A Szolnoki Többség számára korábban kommunikációs tanácsokat adó személyt ráerőltették a Szolnok TV-re, és ő is havi súlyos százezreket számlázott tanácsadás címén.” 

 

Azt is elárulta Szotyori-Lázár Zoltán, hogy ki intézte ezeket a pozíciókat.

„Ezekben... egy közös volt: Györfi Mihály intézte el őket az adott önkormányzati cég vezetőjével anélkül, hogy erről a Szolnoki Többséget értesítette volna. 

 

Amint az első pletykák eljutottak ezzel kapcsolatban hozzá, a civilben jogászként dolgozó jobbikos kikérte a szerződéseket az érintett cégvezetőktől.

 

Próbálta megállítani az álláshalmozásban hirtelen lendületet kapó szövetségeseket, dr. Füle István DK-s frakcióvezetővel is beszélt, de szerinte ő azt mondta: „ez mindenhol így megy és különben is etetni kell a mieinket is, különben hogyan várnánk bárkitől is, hogy segítsen, ha nem adunk valamit cserébe”. 

 

A könnyű pénz meghozta szinte mindegyikük kedvét, s „kitalálták, hogy újraélesztik a tanácsnoki pozíciót, amit bármely képviselő betölthet. Még az a hajmeresztő ötlet is elhangzott, hogy havi 600 ezer forint legyen a tanácsnoki díj.”

 

 

Ennek fényében tulajdonképpen szerencse, hogy a tanácsnokokat ugyan megválasztották, de a veszekedések miatt elfogyott baloldal közgyűlési többsége, és az ismét döntési helyzetbe kerülő Fidesz behúzta a kéziféket. Így a pozícióhoz végül nem járt pénz.

 

Szotyori-Lázár Zoltán írt arról is, miként vált Györfi Mihály fokozatosan a Szolnoki Többség vezetőjévé.

„Legelőször Radócz Zoltánt távolította el az SZT éléről, aki minden szempontból sokkal alkalmasabb vezető és politikus nála. Az eltávolításban segített neki László Norbert mszp-s képviselő is. Lényegében nekik volt személyes konfliktusuk Radóczzal és aztán ezt a konfliktust behozták az SZT-n belülre, feláldozva a szakmai szempontokat az egyéni indulataik oltárán. A sors fintora, hogy aztán László Norbert is konfliktusba keveredett Györfivel, aminek az lett az eredménye, hogy Norbi teljesen kivonult a politikából.”

 

Györfi, Szotyori-Lázár állítása szerint már ekkor elkezdte keresni a DK kegyeit.

„Miután Miskolczi Lacit leváltották az alpolgármesteri pozícióból Misi egyedül maradt a „hatalom” közelében, így akadálytalanul tudta leuralni a fülüket-farkukat behúzó, maradék SZT képviselőket. Kitalálta, hogy a még az előző rendszerből itt maradt Füle Istvánt teszi meg frakcióvezetőnek, amely által elnyeri a DK kegyeit is.” 

 

A DK erősödését jelzi, Szotyori-Lázár Zoltán meglátása szerint, hogy egy a Gyurcsány-párthoz közeli baloldali vállalkozói kört rejtő egyesület is megjelent a frakciójuk mögött.

Mint írta: „A végén pedig megjelent a Szolnoki Agóra Egyesület nevű társaság. Az Agórát azok az óbaloldali bekötésű szocialista nagyvállalkozók alkotják, akik 2021-ben Sziráki Pálból is országgyűlési képviselőjelöltet csináltak.

 

Arra is választ ad az exjobbikos, hogy kik lehetnek, s miért rejtőzködnek ezek a titokzatos vállalkozók.

„Talán majd egyszer valaki a nevüket is leírja, mert egyébként ők nagyon szeretnek a háttérben bújkálni és onnan osztani az észt mindenféle politikai felhatalmazás és felelősségvállalás nélkül. Lényegében ők a DK-nak a civil álruhába öltöztetett leágazása. Üzletemberek, akik kizárólag azért szeretnének a hatalom közelébe kerülni, hogy üzleti érdekeltségeiket még jobban kiterjesszék. Amerre pénzszagot éreznek, arra mennek. Mivel jobb nem maradt, így minden ellenérzésüket félretéve kénytelenek voltak beállni Misi mögé és jelentős összegekkel támogatják is a polgármesterjelölti kampányát.”

 

Ezzel ki is alakult az az erőviszony, melyben Gyurcsány Ferenc pártja, a DK osztotta a lapokat.

„Mivel a szolnoki ellenzéket teljesen leuralta a DK és Györfi Mihály, így a többi szereplő, csupán az ő kegyükből lehet egyáltalán jelölt. Hogy mást ne mondjak, a kampányfőnök (Mészáros Dávid) egy olyan fiatalember, aki évekig volt Gyurcsany Ferenc asszisztense.”

Szotyori-Lázár Zoltán megfogalmazta azt is, hogy mi a legnagyobb baj Gyurcsány jelöltjével, Györfi Mihállyal, a DK polgármesterjelöltjével.

 

„Misi viszont teljességgel alkalmatlan vezetőnek, a hatalom közelsége nagyon komolyan torzítja az ítélőképességét és egyáltalán nem tudja helyesen kezelni ezt az állapotot. Sem szakmailag, sem politikailag nem tud felnőni a feladathoz, amit egy megyei jogú város polgármesteri tisztsége jelent. Molnár Zsoltot az Mszp pártigazgatóját idézve: „Nagy Misinek ez a kabát.””

 

Szotyori-Lázár összegzésében is igen keményen fogalmaz:

 

„A helyi ellenzéknek teljes megújulásra lenne szüksége, hiszen jelenleg egy egyéni egzisztenciális- és vállalkozói háttérérdekektől vezérelt, kontraszelektált zsákmányközösség, mely híján van mind a szakértelemnek, mind az elhivatottságnak és legkevésbé sem szolgálja a szolnokiak érdekeit.”

 

Saját szerepével szemben is kritikus a volt jobbikos:

 

„Sajnos 2019-es szerepvállalásom miatt én is felelős vagyok a kialakult helyzetért és azért, hogy jelenleg ilyen silány felhozatallal kell beérnie a helyi ellenzéki szavazóknak. Így a legtöbb, amit tehetek, hogy felhívom a figyelmet erre a helyzetre és mindenkit azt tanácsolom, mint a podcast-interjúm végén: ezt az ellenzéket nem érdemes támogatni...”.

 

Dr. Szotyori-Lázár Zoltán ígérete szerint nem ez volt az utolsó posztja a témában. Így most már izgalommal várjuk, vajon mit fed fel a szolnoki baloldal egyre sötétebb ügyeiről a politika világából kilépő jogász.

 

Megjegyzések

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

Mélyütés a szolnoki baloldalnak

Saját korábbi polgármesterjelöltjétől kapott fájdalmas ítéletet a gyurcsányista ellenzék   Rombolás, a helyezkedés, kirekesztés – alapjaiban recseg-ropog a baloldal erkölcsi és morális állapota. Ezt nem mi mondtuk, cikkünkre reagált a mondat elején leírt szavakkal Radócz Zoltán, a baloldal 2019-es polgármesterjelöltje.   Telitalálatnak bizonyult a szolnoki baloldal állapotáról szóló cikk az Alföldhír portálon – ezt maga Radócz Zoltán, a 2019-es önkormányzati választás összbaloldali polgármesterjelöltje igazolta saját közösségi oldalán.   Öt éve még a nagy reménység volt Radócz Zoltán, az MSZP korábbi szolnoki első embere az önkormányzati választáson. Az összefogott ellenzék polgármesterjelöltje hajszállal lemaradt a tisztségről, majd, bár az ellenzék többséget szerzett a közgyűlésben, Radócz tapasztalatát és tudását sutba dobták sajátjai, s néhány hónap alatt mondhatni nyomtalanul eltűnt a közéletből.   Az eredmény? Teljes szétesés, a többség igen rövid idő alatt egyszerű kisebbséggé

Ki is nyert igazából? Választás a számok tükrében

Különleges fordulatokat tartogatott a június 9-i választás. Ahogyan az ilyenkor lenni szokott, a győztesek örülnek, a vesztesek bánkódnak, miközben készülnek az ilyen-olyan elemzések, egészen meglepő következtetésekkel. De mi is történt valójában Szolnokon? Ennek próbáltunk utánajárni szigorúan a tények mentén. Kezdjük a legfontosabbal: októbertől Györfi Mihály lesz Szolnok polgármestere. A DK-vezette koalíció jelöltje 12 182 szavazatot kapott, ami pontosan 375-el több, mint amit az eddig városvezető, Szalay Ferenc kapott (11 807). DK-s polgármester, kormánypárti közgyűlési többség Nézzük a közgyűlést, mely nélkül a polgármester nem létezhet. Itt más a helyzet, a Fidesz-KDNP pártszövetség 7 egyéni körzet mellett két listás helyet is szerezve kilenc embert delegál a 17 fős testületbe, a DK-MSZP-Momentum-Jobbik összefogás pedig öt körzet megnyerése mellett két listás helyet kapott. Mellettük az LMP delegálhat egy képviselőt. Azaz, szinte ugyanúgy, mint 2019-ben, a polgármestert adó p