Ugrás a fő tartalomra

Mélyütés a szolnoki baloldalnak

Saját korábbi polgármesterjelöltjétől kapott fájdalmas ítéletet a gyurcsányista ellenzék


 

Rombolás, a helyezkedés, kirekesztés – alapjaiban recseg-ropog a baloldal erkölcsi és morális állapota. Ezt nem mi mondtuk, cikkünkre reagált a mondat elején leírt szavakkal Radócz Zoltán, a baloldal 2019-es polgármesterjelöltje.

 


Telitalálatnak bizonyult a szolnoki baloldal állapotáról szóló cikk az Alföldhír portálon
– ezt maga Radócz Zoltán, a 2019-es önkormányzati választás összbaloldali polgármesterjelöltje igazolta saját közösségi oldalán.

 

Öt éve még a nagy reménység volt Radócz Zoltán, az MSZP korábbi szolnoki első embere az önkormányzati választáson. Az összefogott ellenzék polgármesterjelöltje hajszállal lemaradt a tisztségről, majd, bár az ellenzék többséget szerzett a közgyűlésben, Radócz tapasztalatát és tudását sutba dobták sajátjai, s néhány hónap alatt mondhatni nyomtalanul eltűnt a közéletből.

 

Az eredmény? Teljes szétesés, a többség igen rövid idő alatt egyszerű kisebbséggé olvadt.

 

A jelek szerint nem lehetett véletlen Radócz Zoltán eltűnése sem a szolnoki közéletből, ahogyan erre a volt polgármesterjelölt is utalhatott: a rombolás és a kirekesztés áldozatává vált. Ebben alighanem kulcsszerepe van a mostani jelöltnek, Györfi Mihálynak, aki mind a pártban, mind pedig a frakcióban is vezető szerepre tört.

 

Elgondolkodtató Radócz posztjának egy másik mondata is: „Most a választók bizalmát kell kérni, bár.... ez nem lesz könnyű senkinek.” Érték nélkül, rombolva, minden értéket kirekesztve – ezt kínálja a szolnoki baloldal Szolnoknak.

Megjegyzések

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

Zsákmányközösség - avagy a szolnoki baloldal bukása

Itt az évtized baloldali politikai botránya! Durván lebukott a balliberális szolnoki ellenzék, egykori saját tagjuk rántotta le a leplet Gyurcsány Ferenc csapatának valódi arcáról!  Kamu tanácsadói posztok, a semmiért fölvett súlyos milliók, titokzatos baloldali nagyvállalkozók a háttérben, kicsinyes bosszúk – erről részletesen beszámol dr. Szotyori-Lázár Zoltán, a baloldali összefogásból kiábrándult egykori Jobbik-vezér legújabb facebook-posztjában.   Az egykori jobbikos lelépése a politika színpadáról, valamint párttársa, Berényi Gábor visszalépése a választástól igazi mélyütés volt a DK-vezette baloldali tömörülésnek, a Szolnokért Podcast-nek adott  interjúja egy pillanat alatt romba döntötte a baloldal hitelességét Szolnokon.    Aki azt gondolta, ez a vége, az tévedett. A mostani állítások ugyanis döbbenetes mélységet mutatnak be a többpárti szövetségről. De nézzük, mit is ír dr. Szotyori-Lázár Zoltán a „kontraszelektált zsákmányközösség” valódi arcáról.   Posztsorozatát a 2019-es

Ki is nyert igazából? Választás a számok tükrében

Különleges fordulatokat tartogatott a június 9-i választás. Ahogyan az ilyenkor lenni szokott, a győztesek örülnek, a vesztesek bánkódnak, miközben készülnek az ilyen-olyan elemzések, egészen meglepő következtetésekkel. De mi is történt valójában Szolnokon? Ennek próbáltunk utánajárni szigorúan a tények mentén. Kezdjük a legfontosabbal: októbertől Györfi Mihály lesz Szolnok polgármestere. A DK-vezette koalíció jelöltje 12 182 szavazatot kapott, ami pontosan 375-el több, mint amit az eddig városvezető, Szalay Ferenc kapott (11 807). DK-s polgármester, kormánypárti közgyűlési többség Nézzük a közgyűlést, mely nélkül a polgármester nem létezhet. Itt más a helyzet, a Fidesz-KDNP pártszövetség 7 egyéni körzet mellett két listás helyet is szerezve kilenc embert delegál a 17 fős testületbe, a DK-MSZP-Momentum-Jobbik összefogás pedig öt körzet megnyerése mellett két listás helyet kapott. Mellettük az LMP delegálhat egy képviselőt. Azaz, szinte ugyanúgy, mint 2019-ben, a polgármestert adó p